איך לבחור סולם מתקפל/מדרגות נשלפות לעליית גג?

סולם מתקפל

איך לבחור סולם מתקפל/מדרגות נשלפות לעליית גג/סולם אקורדיון?

מדרגות נשלפות מתקרה הנקראות גם מדרגות לעליית גג ,מדרגות מתקפלות ,סולם אקורדיון או סולם קו נבון אלו למעשה מדרגות בעלות שטח קטן – תפיסת שטח הסולם המתקפל הקטן ביותר היא 70/50 ס"מ בלבד וקיימים גם סולמות מתקפלים לעשרות מידות פתח שונות לפי צורך . למעשה ניתן ומתאפשר לעלות במדרגות   סולם מתקפל באופן אנכי ובצורה מהירה ובטוחה-בנקודת שטח ממוקדת וקטנה מאוד. תפיסת שטח של סולם מתקפל נשלף (מדרגות מתקפלות לעליית גג) היא מזערית וידוע שמסיבה זאת משתמשים בסולמות לעליית גג –גם לעליה לגלריה בחנויות מפאת חיסכון במקום וכן המדרגות המתקפלות משמשות לירידה למרתפים ודירות סטודיו. "(מדרגות מתקפלות למרתפים)"

הסוגים שקיימים בתחום של   סולם מתקפל רבים,אולם יש להבדיל בין הסוגים השונים והאיכויות. הסולמות המתקפלים הטובים ביותר מיובאים מאיטליה,אלו הם סולמות לעליית גג "דגם סולם שמיניות קו נבון" הבנוים מפלדה חזקה ואיכותית ואשר שלבי הדריכה של הסולם מרותכים לדפנות הסולם המתקפל (להבדיל מסולמות בעלי איכות נמוכה שם נעשה הדבר בחיבורי "ניטים" (המתפרקים לאחר תקופה קצרה).

סולם מתקפל חזק מיובא מאיטליה ע"י חברת קו נבון מדרגות בחולון ומשווק לכל הארץ במחירים נמוכים מאוד ,סולם זה (מודל "סקארי אס") בלעדי בעיצובו וחוזקו הרב,ומיועד לפתיחות וסגירות סולם רבות ויומיומיות תוך עמידה במאמצים רבים של עומס ("מדרגה מתקפלת") . לסולם יש מעקות צד וגם מעקות בחלקו העליון של הסולם המתקפל המאפשרים לעולה במדרגות המתקפלות לעלות בבטחה וביציבות. לסולם יש מערכת קפיצים כפולה והוא כולו מגולוון נגד חלודה. המדרך של הסולם המתקפל בנוי עם הטבעה נגד החלקה ומצוייד בגלגלי גומי בשלב הראשון למניעת שריטות בריצוף.

קו נבון מדרגות מיבאת גם פיתרון יחודי הנקרא "סולם צד אנכי"(גם כן ממודל "סקארי") המאפשר להתקין סולם נשלף גם בפתחים קטנים בקיר (בניגוד לפתח מדרגות בתקרה) הנפוצים בבתים עם חלל כפול או בגלריות שבהן לא ניתן ליצור פתח למדרגות מתקפלות ברצפת הגלריה.

המאמר נכתב בנושא – סולם מתקפל/ סולם אקורדיון/ סולם נשלף לעליית גג.