מדרגות לולייניות / ספירליות

איך לבחור מדרגות ספירליות?

מדרגות לולייניות / סיבוביות –  המדרגות מסתובבות מעגל שלם על ציר מרכזי (צינור אמצעי). ישנן שיטות רבות לבניית  מדרגות מסוג זה, חלקן הגדול מאולתרות ולא מקצועיות העלולים לגרום לנפילה ופגיעות גופניות עקב אי עמידה בחוקי היסוד ותקנים חשובים שחייבים להילקח בחשבון בעת ביצוע המבנה המיחד הזה (ספירלה).

במפעל "קו-נבון מדרגות" בחולון, פגשתי אנשים שיודעים לעשות זאת בצורה מקצועית עם דגש על עמידה בתקנים ובלי פשרות בנושא הביטחות.

מדובר במפעל רציני עם קווי ייצור מסודרים מתוכננים היטב ומבוקרים הנדסית ואדריכלית ברמה מאוד גבוהה על ידי בעל מקצוע המנהל את המפעל. בעשור השלישי להווסדותו, אילן נבון, שלמד מכניקה מדוייקת, מבלטנות ומקצועות מתכת שכבר לא נלמדים בישראל – רווית "ההייטק" ו"הנדסת המכירות".

קווי היצור למערכות לולייניות שתוכננו ונבנו אישית על ידי אילן וצוות עובדיו המסורים והוותיקים, יצרו למעשה מספר רב של מודלים ואפשרויות למערכות לולייניות ו"לולייניות משולבות" והפכו את המטרה – " בניית מדרגות נוחות מאוד לפתחים קטנים במיוחד" לברת השגה בצורה איכותית ומרשימה. ב"קו נבון מדרגות" מוצגים, בתצוגה הרחבה, קשת של דגמים מיוחדים בשילוב עץ (מדרגות עץ), שיש, זכוכיות ואלומיניום תעופתי שבצירוף אחד מעשרות דגמי מעקות לבחירה, יוצרים מערכת פיסולית יפייפיה ואיכותית המשלבת ארכיטקטורה במיטבה ועבודה יפה ונקייה של בעלי מקצוע.

ההשחזות, ליטוש הריתוכים והצביעה מבוצעים ברמה איכותית ומעניין שגם המחיר לא היה בשמיים, פחות ממחיר מדרגות "במסגרייה שכונתית"  וזאת עקב יכולות מוכחות של ייעול ההיצור בשילוב נגרייה אינטרגלית במפעל וכמות הזמנות נאה שמחייבת הקמת פס יצור מדויק וממוחשב המתבטא במחירים סבירים.

לסיכום, בעת בחירה וסיור באתרים המייצרים  מדרגות לולייניות כדאי לא לוותר ולבקר במפעל המיוחד הזה – "קו – נבון מדרגות" בחולון. גיליתי עניין רב בעת סיור בעמדות היצור ובתצוגה המרשימה ומצאתי פתרונות אצל האנשים האדיבים והשמחים שמארחים במקום.