מדרגות מרחפות

יצד לבחור מדרגות מרחפות? (על בסיס מדרגות ברזל ועץ)
 
מדרגות מרחפות נקראות גם מדרגות תלויות בלשון פשוטה מדובר בעצם במדרגות אשר עומדות בפני עצמן על קיר ובצמוד לו. למדרגות אלו יש עיצוב מיוחד, מקורי למדרגות ושונה ממדרגות אחרות, ולפי עיצוב זה למדרגות אלו יש תפקיד פשוט להיות מדרגות תלויות מקיר ללא קורת מתכת גלויה/נושאת חיצונית,אלה שבמדרגות אלו התפיסות הפנימיות של המדרגות-הן שעושות את ההבדל המיוחד בין שאר סוגי המדרגות.

מדרגות מרחפות אלו נדרשת קונסטרוקציית פלדה מאסיבית (תומכת מדרגות) היצוקה במדוייק מבעוד מועד-בתהליך הבניה של הבית ובעת תכנון המדרגות נלקחים מידות המדרגות בחשבון מדוייק תוך תכנון המדרגות הסופיות המתבקשות.

מפעלי מדרגות מועטים (ספורים) עוסקים בתכנון וביצוע הנדסי ועיצובי של מדרגות אלו ובינהן נמצא המפעל הוותיק קו נבון מדרגות בחולון. מפעל מדרגות זה עוסק עשרות שנים בבניית מדרגות בליווי ארכיטכטים מומחים לנושא המדרגות ובליווי הנדסי מדוקדק ומפוקח העובר בשלבי בנית המדרגות התקניות ביקורות. מדרגה מדרגה נבדקת ומאושרת ע"מ שהמדרגות תהיינה קשוחות,מדרגות חזקות ונושאות מעקות זכוכית או מעקות מתכת ע"ג המדרגות המחופות עץ (מדרגות עץ תלויות – מדרגות עץ מרחפות – קו נבון מדרגות).