עיצוב הבית המילה האחרונה – מדרגות עץ

עיצוב הבית

המילה האחרונה- מדרגות עץ

תהליך בנייה של בית או שיפוץ הוא תהליך מורכב והוא כולל אלמנטים רבים. השלב ההתחלתי מקורו בבחירת הסגנון: האם אתם אנשי הקלאסי, המודרני, או מעדיפים דווקא את הסגנון הוינטג'.

לאחר שסגננתם, עליכם לחבר בין כלל האלמנטים יחד ולראות את התמונה הגדולה כדי שאף פרט לא יתפספס וילך לאיבוד, כך תוכלו ליצור שפה משותפת לבית ולהטביע את חותמתכם.

מה הסגנון המועדף עליכם?

מדרגות הם עמוד התווך של הבית, מהווים את מרכז היופי, יוצרים רושם ראשוני ואף  מקשרים בין הקומה העליונה לקומה התחתונה. לכן, בתהליך העיצוב, חשוב לשים דגש על יופיים.

במקום שוב לחפות את גרם המדרגות בשיש או באבן טבעית, ליצור עוד מאותו דבר, אחד הפתרונות המוצעים על ידי חברת קו נבון מחולון הוא חיפוי מדרגות עץ על גבי מבנה בטון קיים.  בעבר, היה נהוג לשייך את מדרגות העץ לסגנון כפרי, אך היום ניתן לראות מדרגות מסוג זה גם בבתים המודרניים. השיוך הייחודי הוא בהתאמה לסוג המטבח, הריצוף, דלתות הבית ועוד. העץ משרה אווירה חמה ונעימה, הוא מזמין לבית. למעשה, כל סוג של עץ כאשר ישולב עם סוג שונה של מעקה יספק את המראה שאתם מחפשים.

מעקה זכוכית של קו נבון מדרגות, למשל – יעניק למשל לבית מראה מודרני, נקי, יקנה תחושה של מרחב ביתי. עוד דרך לחבר אל העולם המודרני היא לשלב מעקה מתכת. לעומת זאת, אם אהבתם את המראה הכפרי, ניתן לשלב לצד המדרגות שתבחרו, תאורת לד שתאיר בלילה באור רך או להוסיף פנלים מעץ, שישלימו את המראה הכפרי.

היתרונות בחיפוי מדרגות עץ

מלבד היופי לעץ יש יתרונות רבים: מאחר  וזהו חומר שמטבעו מעט מחוספס, הוא מונע החלקה, שומר על בטיחות בבית (חשוב בעיקר כשיש ילדים קטנים). שנית, לעומת חומרים אחרים שנהגו לחפות את המדרגות כמו אבן טבעית או שיש, העץ מאפשר בידוד של קור וחום, שלישית- נוח לעבוד ולעצב איתו. לבסוף- אם שומרים על העץ כמו שצריך, לפי הוראות היצרן, עמידותו ויופיו נשארים לאורך זמן.

קו נבון מדרגות פתחה שיטה ייחודית אשר יצרה מדרגות שקטות, יציבות ובטוחות לשימוש לאורך זמן.

המילה האחרונה היום בעיצוב המודרני היא עץ על גבי בטון. קו נבון מדרגות משתמשת בשיטת הדבקה מיוחדת, חזקה ואמינה לאורך זמן. השיטה נוסתה גם באירופה, שם זכתה להצלחה מסחררת. חיפוי העץ על גבי בטון מתבצע על ידי מריחת דבק מיוחד המקשר בין הבטון לבין העץ. שיטת זו מעניקה עמידות לאורך זמן, מונעת רטיבות ושומרת על איכות העץ.

קו נבון מייצרת מדרגות עץ שעוביין כ-4 ס"מ, לפחות. עובי זה משמעותי שכן הוא מתאים את עצמו לאקלים הישראלי הקיצוני. בייצור, העץ עובר תהליך ייבוש וטיפול מתקדם נגד תולעים, לאחר מכן נצבע בצבע אפוקסי, במצבעה אקולוגית וידידותית לסביבה.  התהליך מביא למוצר מוגמר, ברמה גבוהה מאוד שיחסוך במשך שנים טיפולים וצביעה חוזרת של העץ.

קו נבון מדרגות מייבאים עצים משובחים, המתאימים למדרגות ולאזורי האקלים השונים בארץ. החברה מעבדת באופן שוטף סוגי עץ כגון: מהגוני-ברזילאי, אגוז ברזילאי, אלון צרפתי, אלון אמריקאי, מייפל קנדי, אגוז אמריקאי ועוד סוגים רבים אחרים ואיכותיים.  המלאי הקיים שברשות קו נבון מדרגות, זמין עבור הלקוח בכל כמות שתידרש. למעשה קיימים כ-16 סוגי עץ שונים לבחירה.

כדי לשמור על המדרגות, הטיפול יעשה כמו בפרקט: לנקות באמצעות מגבון לח כשנדרש, ואחת לחצי שנה למרוח וקס ייעודי לעץ (אין צורך לשטוף במים).

מדרגות עץ בחצר הבית

אם בחרתם לחפות את מדרגות הכניסה או כל סוג של מדרגות חוץ, חשוב לדעת כי לא כל מדרגות העץ עמידים לשימוש חוץ. ישנם שני סוגים בהם ניתן להשתמש: איפאה ברזילאית, אורן אימפרגנציה, טיק, אקאציה. חומרים אחרים יתבלו בשמש או בגשם.

בנוסף, כאשר מתבצעת ההתאמה ללקוח, בוחנים את המיקום הגיאוגרפי של הבית: סוג עץ שיורכב בצפון, ירושלים או בכל מקום הררי, אינו דומה להרכבת מדרגות עץ בדרום הארץ. באילת למשל, היובש והחום קבועים ולכן יש לבחור בסוגי עץ אשר עמידים לטמפרטורה קבועה כמו: אגוז אמריקאי, אגוז ברזילאי, מהגוני,  שם חשוב לבחור סוג עץ אשר עמיד לחום. בגליל למשל, ניתן לבחור בכל סוגי העץ הקיימים שכן אזורים אלו לחים וקרים.

התאמה אישית לכל לקוח

תהליך השיפוץ בעיצומו, אחרי שהתאמתם כלקוחות בין סוג המטבח, הריצוף, הדלתות וצבע הקירות. תוכל לבחור את סוג העץ, סוג העיבוד, הטקסטורה וכך לחבר בין כלל הפריטים המרכיבים את הבית, שיקנו יופי לצד איכות.

קו נבון מדרגות ישמח לענות לכל שאלה וכל בקשה, עיצובית ואדריכלית והם ערוכים לכל אתגר.

פרטים ליצירת קשר

רח' האורגים 3 א.ת חולון

טלפון :03-5564972  0505-257448

פקס: 03-5584440

מייל:info@kavnavon.co.il

שעות פעילות : א-ה : 09:00-17:00  יום ו' 09:00-13:00